Sotsiaalmeedia

Mitte ainult lõbu pärast – 3 põhjust loovust arendada

Esmalt peaksin vist alustama sellest, et kummutada müüt, mille järgi loovust vaid erinevate kunstidega tegelevatele inimestele oluliseks peetakse.

Ma ei oska joonistada, mulle on elevant kõrva peale astunud, see värvidega pläkerdamine pole minu jaoks, mul pole aega, ma olen ratsionaalne arvude inimene ja see kunstipull on mõttetu jne jne. Seda jada võiks jätkata lõputult.

Kohtusin hiljaaegu ühe hea sõbraga, kellega polnud ammu saanud pikemalt juttu ajada. Võtsime siis mõnusalt paar tundi aega, et hubases kohvikus üksteise elust-olust ning viimase aja tegemistest osa saada. Kui jõudsin jutuga oma Loovstuudio ideeni ja kirjeldasin, mida kõike ma seal tegema plaanin hakata, jäi ta mõttesse ja ütles, et ei teagi kohe midagi arvata, sest ta on praktiline inimene ja nendest teemadest midagi pidada ei oska. Siis mõtles veel hetke ja enne, kui ma jõudsin hakata seda „kunstipulli“ laiemat pilti avama, jõudis ta ise välja öelda, et tegelikult on ju see ka väga praktiline.

Ja nii ongi, see mõne inimese jaoks esmapilgul kohati lausa mõttetu ajaraiskamine, on suures pildis ikka mega praktiline.

Kohe selgitan.

1. Oskuslik probleemide lahendamine

Loovus aitab sul saada oskuslikumaks probleemide lahendajaks ja seda kõigis sinu elu- ja töövaldkondades. Väga lihtne. Kui lineaarne ning loogiline lähenemine käib ühte kitsast rada pidi, siis loominguline pool suudab läheneda olukorrale kõikide nurkade alt. See aitab sul asju teisiti näha ja ebakindlusega paremini toime tulla.

Monotüüpia – kunstiteraapia tehnika, mis aitab emotsioone väljendada.

2. Enesekindlus

2. Loovus aitab arendada enesekindlust. Kuidas? Nimelt on loovus suure ebaõnnestumise riskiga. Kui lood midagi (ütleme nii, et teed mis iganes kunsti), siis pead olema valmis, et loodu ei jõua kunagi kellegi teise silmade ette või kui jõuab, ei pruugi see vaatajatele meeldida. Teinekord võid aga isegi hämmastuda, milleks sa suuteline võid olla, kui endale vaid võimaluse annad. See aga aitab aru saada, et ebaõnnestumine on osa protsessist ja on täiesti OK, et alati ei tulegi kõik kohe superhästi välja. See aitab meil kasvada ja saada oma tegemistes paremaks. Mis omakorda aitab üle saada hirmust võtta vastu uusi väljakutseid.

3. Pikem eluiga

Ja BOOM – loovus aitab kaasa eluea pikenemisele! Ei, ma ei mõelnud seda ise praegu välja. Kes viitsib inglise keelset lugemist ette võtta, siis siin üks uuring, mis esitab ka teaduslikke tõendeid-Scientific American article. Lühidalt kokku võttes üks võimalik põhjus, miks loovus tervist kaitseb on sea, et see tugineb ajus olevatele erinevatele närvivõrkudele. Kunsti loomine vähendab negatiivseid emotsioone, stressi ja ärevust ning see parandab meditsiinilisi näitajaid.

Arenda oma loovust

Ehk siis loovus parandab elukvaliteeti, aitab probleeme lahendada ja lisab sutsu ka elueale otsa – kas saab olla midagi praktilisemat? Ja mis põhiline, see käib koos mõnusa ja pingevaba seltskonna ning lõõgastavate tegevustega. Ma ütleks, et lausa Jackpot.