Sotsiaalmeedia

Ülle Järv

Kes: Käsitööentusiast, kunstisõber, disaini- ja moehuviline, taaskasutuse ja redisaini fänn.

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli klassiõpetaja erialal ja alustanud uusi õpinguid tekstiilitudengina Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Sinna vahele mahub omajagu aastaid töötamist täiesti erinevates valdkondades. Selle kõige ühiseks nimetajaks on loomingulisus, mis kogu ülalnimetatud kompoti ühtseks tervikuks seob.

Miks: Ma armastan positiivseid inimesi, mõnusat seltskonda ja loomingulisi tegevusi. Minu missiooniks on tõsta inimeste teadvust ja veendumust, et just loovatest, ebatavalistest ideedest ja isiksustest saavad alguse uudsed lahendused, sünnivad uued tooted ja teenused.


Mariisa Olesk

Kes: Käsitöö on olnud minuga juba sellest ajast, kui vedasin vardaid lasteaeda kaasa, et seal oma beebinukule mütsi kududa. Sellest ajast peale olen end käsitöös pidevalt täiendanud ning jaganud oma teadmisi ka teistega nii Kunstikoolis kui ka Abakhani Akadeemia õpitubades.

Miks: Naudin käsitööd ja selle õpetamist. Koos on alati toredam käsitööd teha ning seepärast kutsun Sindki võtma osa käsitöö kursustest ja õpitubadest, kus saab alati midagi uut õppida. Lisaks saab samal ajal nautida seltskonda ning jagada oma mõtteid teistega. Õpime koos! 

IG:https://www.instagram.com/mariis_design/


Mari-Triin Kirs

Kes: On üsna keeruline paari lausega defineerida, kes ma täpselt olen. Ilmselt võib öelda, et olen tekstiiliinimene. Mul on õnnestunud tegutseda nii disaini kui ka -kunsti vallas. Olen teinud koostööd kohaliku kudumidisaineriga ning edukaks on kujunenud minu vaibakavandid Indiasse.
Hetkel aga on minu tõsisem huvi tekstiilikunst. On juhtunud nii, et minu tööd on jõudnud nii kohalikele näitustele kui ka rahvusvahelisele New Yorgi tekstiilinädalale. Samuti tunnustas Eesti
Tekstiilikunstnike Liit mind eelmisel hooajal aasta noore tekstiilikunstniku tiitliga. Olen lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas ning praegu täiendan ennast Tallinnas Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini erialal.


Miks: Tekstiil on mind saatnud kogu elu ning pole paremat tunnet, kui vallata kanga loomise ja disainimise võtteid. Olen süvendatult tegelenud taimsete kiududega nagu lina ja nõges ning samuti taimedega värvimisega. Koon ise kangaid ning eriline kirg on mul naturaalsete materjalide ja indigoga värvimise vastu. Oma töötubadega loodan eelkõige inspireerida kõiki, kes jagavad minuga samu huve!


FB:https://www.facebook.com/mtmaritriinkirs
IG:https://www.instagram.com/maritiri_/


Mirdi-Mirjam Olt

Kes: Nimetaksin ennast lastega koos avastavaks inimeseks. Lastega olen tegelenud üle kümne aasta, alguses suviti laagrites, hiljem lasteaias õpetajana. Õppisin Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledžis alushariduse pedagoogiks ja hetkel töötan Tartus juba mõnda aega vahvate lastega. Sealt tekkiski soov kunsti- ja õpetlikke tegevusi ühendada. Lisaks olen veel akvarellidega kaarte maalinud, pulmi dekoreerinud ja hetkel täiendan ennast lilleseadekoolitusel.

Miks: Enamus ideid sünnivad lastega just mänglevast, spontaansest lähenemisest olukordadele. Kuna minu loomingulist värvidemaailma on väikesest peale toetatud, mõistan selle väljendamise olulisust. Usun, et igas lapses on värvikas sisemaailm, mida saame koos avastada!

Marilis Tennosaar

Kes: igavesti lapsik. Lapseks olemise suurim rõõm on olla loov ja avastada ümbritsevat läbi kõikide meelte. Sama rõõmustav on seda teha täiskasvanuna, olles ise igapäevaselt nii pedagoogi kui lastega koos õppija, katsetaja ja looja rollis.

Miks: mida rõõmsamad on lapsed, seda loovamad nad on. Igas lapses on peidus eriline anne. Minu missioon on see anne üles leida, sest avastamisrõõm ongi see, mis meid ühendab ja edasi viib. Minu soov on panna kõikide laste silmad särama läbi eduelamuste ja piiritu fantaasialennu.


Meie ruumid